Në moshën 12-vjeçare, vajza e madhe e Beyonce-s, Blue Ivy, është vlerësuar dhe madje ka fituar çmime në daljet e saj të para publike. Tre vite më parë, Blue Ivy fitoi statujën për ‘Klipin më të mirë muzikor’ në Grammy Awards falë pjesëmarrjes së saj në videoklipin e nënës së saj për këngën ‘Brown Skin Girl’. Si rezultat, ajo u bë fituesja e tretë më e re në histori.

Vitin e kaluar, Blue Ivy doli në skenë me Beyonce-n. Ivy, vetëm 11 vjeçe, tregoi aftësitë e saj duke mahnitur audiencën pariziene në një koncert para 80 mijë njerëzve në mes të turneut të saj ‘Renaissance World’. Për këtë vit, hapi tjetër i saj është ekrani i madh.

Nënë e bijë do të marrin pjesë në filmin live aksion ‘Mufasa: The Lion King’. Ky do të jetë vazhdimi i versionit fotorealist që u publikua pesë vjet më parë dhe do të dalë në kinema në fund të vitit 2024.

Blue Ivy do të luajë Kiarën, vajzën e Simba-s dhe Nala-s. Beyonce, pjesëmarrja e së cilës si producente dhe kompozitore së bashku me Hans Zimmer ishte një sukses, do të interpretojë Nala-n, kështu që lidhja midis realitetit dhe trillimit do të ruhet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb