Bayern Munchen po mendon seriozisht shkarkimin e trajnerit Julian Nagelsmann. Lajmi është dhënë nga gazetari Fabricio Romano, me anë të një postimi në Twitter.

Sipas Romanos, bavarezët i kanë idetë e qarta edhe për pasuesin. Bëhet fjalë për Tomas Tuchel, i papunë që prej largimit nga skuadra e Chelseat.

“Bayern po mendon seriozisht të shkarkojë Julian Nagelsmann. Vendimi që po diskutohet brenda, klubi mund ta shkarkojë atë së shpejti. Thomas Tuchel shihet si kandidati kryesor për të marrë potencialisht stolin e FC Bayern” – Shkruan Romano.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: