Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare gjeniu i veshjeve, çantave dhe aksesorëve, Roberto Cavalli. Mësohet se Cavalli ka ndërruar jetë në Firence, pas një sëmundjeje të gjatë nga e cila vuante prej kohësh.

Ai ka lënë pas gjashtë fëmijë, më i vogli Giorgio vetëm një vjeç.

Mediat italiane thonë se në momentet e fundit të jetës, pranë stilistit ka qenë partnerja e tij, Sandra me të cilën ai bashkëjetonte prej 15 vitesh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb