Ish-futbollisti i Kristal Palas, Oliver Speding, është ndarë nga jeta papritur në moshën 34-vjeçare. Speding u bë një emër i njohur në Britaninë e Madhe, por jo për karrierën e tij si futbollist, por për karrierën e tij në industrinë e filmave për të rritur.

Ai u bë i dashuri i pornostares Sofi Anderson, teksa u bashkua dhe vetë në këtë industri, ku më parë shprehej se ishte një zgjedhje që pendohej që e kishte bërë, edhe pse fitonte më shumë se 150 mijë paund për xhirime. Lajmi u bë i ditur nga ish-klubi i tij, Krojdon FC më 17 nëntor, teksa ende nuk janë zbuluar shkaqet e vdekjes së parakohshme të ish-mbrojtësit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb