Nga: ZONJA ENEIDA
4-5 patate

1 pako me petë 500 gr

100 gr djath të bardhë

100 ml qumësht

Piper të zi

Piper të kuq

Vaj ulliri

Kripë

Nenexhik

 

Ziejmë patatet dhe i shtypim si pure. Shtojmë qumështin, djathin, kripën, pak vaj ulliri dhe nenexhikun. Hapim petën dhe e lyejmë me vaj ulliri. Vendosim mbushjen në anë dhe rrotullojmë petën duke formuar role. Kështu veprojmë me çdo petë. I vendosim në tavë dhe i pjekim në 200 gradë derisa të marrin ngjyrë të kuqërremtë.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: