Çdo fillim e ka një fund. Luis Suarez largohet nga Gremio në Brazil, pasi luajti mbi 44 ndeshje. Me interes të madh pritet të mësohet e ardhmja, me mundësitë që janë të shumta. Më parë, sulmuesi Suarez ka luajtur për Ajax, Liverpool, Barcelona dhe Nacional.

Në ndeshjen e fundit me Gremion, ai realizoi gol ndaj Vascos, i 555-ti në karrierën e bukur futbollistike.

“Aktualisht ndjej shumë dhimbje dhe më duket se trupi po më flet për të kërkuar pushim. Dua ta shijoj këtë moment dhe këtë pauzë, vetëm më pas mund të vendos se çfarë do të bëj pas ksaj karriere kaq të gjatë. Duhet të pushoj, të shijoj kohën me familjen dhe fati më pas do të vendosë se ku do të jem në të ardhmen” – Tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: