Nuk ka surpriza. Thiago Motta është trajner i Juventus. Zyrtarizimi ka ardhur nga klubi torinez, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Motta, i cili do të pasojë Allegrin në pankinën e “Zonjës së Vjetër”, vjen pas një periudhe te Bologna. Tekniku Motta ka firmosur një kontratë, të vlefshme deri në vitin 2027. “Jam shumë i lumtur që filloj një eksperiencë të re në krye të një klubi të madh si Juventusi” –tha ai pas firmës.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juventus (@juventus)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb