Pas temperaturave të larta që mbretëruan gjatë javës, pak më parë Prishtina është mbuluar nga reshjet e dendura t⌂ shiut, të cilat kanë shkaktuar edhe probleme për qytetarët.

Pamjet e publikuara në rrjet nga qytetarët, duket se si nga intensiteti i lartë i reshjeve, është përmbytur një autobus i transportit urban në kryeqytetin e Kosovës.

Ndërkohë, një qytetar ka ndarë pamje ku duket se një automjet është mbuluar deri në gjysmë nga uji, madje ka njoftuar se janë lajmëruar edhe forcat e emergjencës.

“Fortun e tmerrshme qe prap vershoi brenda 20 min dhe demtoi biznese dhe vetura. Njoftuam emergjencat nuk kan kend ta dergojne, njerze ne automjete qe po lundrojne”, shkruan ai.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: