ITALI

Autoritetet e shëndetësisë në Itali, njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 5.636 raste të reja me COVID.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusi 31 qytetarë. Sa i përket të shëruarve ato janë 4.125.

Në njoftim shkruhet se spitalet e vendit po përballen me fluks të lartë të shtruarish. 322 pacientë ndodhen në njësitë e kujdesit intensive, në të gjitha spitalet e territorit Italian, ndërsa në pvionet e zakonshme ndodhen të shtruar 2.880 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb