Zvicra zgjeroi sot listën e saj të destinacioneve me rrezik të lartë në rreth 15, duke përfshirë edhe dhjetë vende europianë, në veçanti Belgjikën, Britaninë e Madhe dhe Portugalinë, përballë ringjalljes së pandemisë.

“Nga e hëna, personat që kthehen nga këto rajone do të duhet të karantinohen për dhjetë ditë pas mbërritjes së tyre në Zvicër”, njoftuan autoritetet.

Në listë u shtuan Belgjika, Danimarka, Britania e Madhe, Hungaria, Irlanda, Islanda, Luksemburgu, Holanda, Portugalia, Sllovenia, Ekuadori, Xhamajka, Maroku, Nepali dhe Omani.

Kosova dhe San Marino u hoqën nga lista.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb