Hailie Jade, vajza e reperit Eminem dhe ish-gruas së tij Kim Scott, u martua me të fejuarin e saj Evan McClintock gjatë fundjavës në një ceremoni të mbajtur në Greencrest Manor në Battle Creek, Michigan.

Çifti, i cili u takua për herë të parë në Universitetin Shtetëror të Miçiganit në vitin 2016, shkëmbyen betimet para familjes dhe miqve të ngushtë.

Dalin fotot nga vallëzimi i Eminem me të bijën Hailie Jade

Dasma u mbajt në një ambienti modest dhe elegant dhe mund të themi se qershia mbi tortë ishte vallëzimi babë e bijë.

Reperi 51-vjeçar ndau një moment emocionues me vajzën e tij 28-vjeçare, duke e rrotulluar rreth pistës së kërcimit ndërsa të ftuarit, të veshur me veshje klasike të zeza, e shikonin.

Dalin fotot nga vallëzimi i Eminem me të bijën Hailie Jade

Hailie Jade dukej rrezatuese me një fustan të bardhë në stilin sirene me një dekolte të hapur dhe një bisht të gjatë prej tyli, ndërsa bashkëshorti i saj, Evan, 27 vjeç, dukej elegant me një kostum tradicional.

Dalin fotot nga vallëzimi i Eminem me të bijën Hailie Jade

Pas ceremonisë, të sapomartuarit u nisën me një Cadillac, duke shënuar fillimin e jetës së tyre së bashku.

Hailie e ndau gëzimin e saj në Instagram, duke postuar një sërë fotosh nga festa.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb