Policia në Barcelonë po heton një sulm të dyshuar seksual në një klub nate që thuhet se ka përfshirë yllin brazilian Dani Alves. Ish-mbrojtësi i djathtë i Barcelona-s, 39-vjeçar, i cili në Katar muajin e kaluar u bë lojtari më i vjetër që përfaqëson Brazilin në një Kupë Botërore, mohon çdo akuzë.

Ai ende nuk është marrë në pyetje nga detektivët dhe gruaja në qendër të të incidentit po hetohet se ajo ende nuk ka shkuar në një stacion policie dhe nuk ka paraqitur një ankesë zyrtare.

Klubi i natës ku ka ndodhur sulmi i dyshuar seksual është quajtur Sutton i cili ndodhet në qendër të Barcelonës dhe frekuentohet nga njerëz të famshëm nga e gjithë bota. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes.

Gruaja që drejton gishtin nga Alves ngriti alarmin pasi një burrë futi dorën brenda të brendshmeve të saj në klubin e njohur të natës. Thuhet se ajo u kishte thënë miqve të saj, të cilët më pas lajmëruan stafin e sigurisë, duke shkaktuar aktivizimin e një protokollit për sulme seksuale dhe ngacmime brenda pikave të natës në pronësi private.

Policia katalanase shkoi në vendin e ngjarjes dhe kur viktima foli me ta për incidentin, agresori i supozuar ishte larguar tashmë nga klubi i natës. Shoqëruesit e futbollistit i kanë mohuar akuzat. Ata këmbëngulin se informacioni është i rremë, megjithëse Alves ishte brenda klubit për një kohë të shkurtër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb