Danimarka dhe Anglia bëhen gati për t’u përballur në ndeshjen për raundin e 2-të, të Grupit C, me dy teknikët që kanë përzgjedhurur edhe titullarët për këtë ndeshje. Bie në sy fakti që tekniku i “Tre Luanëve”, Gareth Southgate nuk ndryshon asgjë nga formacioni startues në ndeshjen e parë të këtij evropiani, atë ndaj Serbisë.

Danimarka (3-4-1-2): Schmeichel; Andersen, Christensen, Vestergaard; Maehle, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen; Eriksen; Wind, Hojlund
Anglia (4-2-3-1): Pickford; Walker, Stones, Guehi, Trippier; Alexander-Arnold, Rice; Saka, Bellingham, Foden; Kane.

Formacionet
Formacionet

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: