DANIMARKE-Një foto gjatë një proteste të organizuar në 1 gusht në Copenhagen, që tregon një grua me hixhab që përqafon në police ka ngjallur polemika të forta.

Për ketë arsye një agjente e policisë daneze ka përfunduar në hetim për këtë foto.

Protesta ishte organizuar kundër ligjit të kërkuar nga qeveria daneze, që ndalon mbulimin e fytyrës nga femrat në Danimarkë.

Fotoja ka bërë xhiron e botës.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb