Fshati turistik i Dardhës është përfshirë sërish nga reshjet e dëborës, ndërsa trashësia ka shkuar deri në 4 cm.

Gjatë gjithë mëngjesit është punuar për hapjen, pastrimin dhe kripimin e këtij segmenti dhe aktualisht rruga është e kalueshme pa probleme por mjetet duhet të jenë të pajisura me goma dimërore.

Reshjet e dëborës kanë përfshirë dhe fshatra të tjerë në juglindje të vendit ku po vijon puna për pastrimin e dëborës dhe shpërndarjen e kripës

Edhe pse ka reshje dëbore sot temperatura kanë pësuar rritje të lehtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: