Debate të ashpra në sallën e Kuvendit. Mollë sherri është bërë kërkesa për interpelancë me Ramën, që u rrëzua nga shumica, e kërkuar nga opozita sa i takon këshilltarit gjeneral Florian Coldea, që rezulton të jetë zyrtar i lartë i shërbimeve inteligjente rumune.

Pjesë nga diskutimi: 

Deputeti Flamur Noka: (Nikollës) Zonja që jeni zhytur e s’keni bëni kjo nuk është faji ynë por përgjegjësia jua.
Kush ju ka faj që u fut në zyrat e shtetit kreu Sinaloas? Dhe i dha kaziono? Mos është çështje private që korruptoi McGonigal kundër opozitës?

Në këtë moment Nikolla i ndërpret fjalën duke i fikur mikrofonin.

Noka nuk dëgjohet

Nikolla: Mafia je vetë!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb