Më pak se dy orë nga nisja e sfidës mes Italisë dhe Shqipërisë, në mikrofonin e Sky Sport, ka folur edh eish legjenda bardh e zi, Aleks Del Piero.
Vëmendja kryesore ishte pikërisht “pushtimi” i Signal Iduna Park, nga tifozët e shumtë të kombëtares tonë.

“Të kesh kaq shumë tifozë kundër ka aspekte si aspekte pozitive dhe negative. Pozitiv është fakti që kur i ke tifozët kundër, e ke më të thjeshtë të përqëndrohesh tek takimi, por padyshim aspekti tjetër negativ në këtë rast është se skuadra kundërshtare merr një shtysë të madhe dhe absolutisht është më e motivuar”, theksoi Del Piero.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: