Ish-deputetja e PD-së në Lezhë, Lindita Metaliaj denoncon situatën e krijuar në varrezat e Markatomaj në Lezhë, të cilat u përmbyrtën dje.

Sipas saj, kjo gjendje është pajustifikueshme dhe kërkon ndërhyrje të menjëhershme për sistemimin e ujërave me rrjedhje malore.

  • foto galeri
  • foto galeri

STATUSI I PLOTE
Varrezat ne Markatomaj te Lezhes dje pasdite ishin nen pushtetin e ujit !
Banoret e zones te irrituar nga kjo gjendje e pajustifikueshme kerkojne nderhyrje te menjehershme ne sistemimin e ujerave me rrjedhje malore.
Pushteti vendor ne menyre urgjente te marre te gjitha masat per sistemimin dhe permiresimin e situates!
Eshte me e pakta qe mund te behet!
Respekti ndaj te vdekurve dhe banesave te tyre te fundit eshte detyrim per pushtetin vendor!
(Pamjet jane filmuar dje pasdite rreth ores 15:00)
Turp !
Mjaft me ,lezhjanet jane lodhur me propaganden boshe te punembaruarve te bashkise Lezhe!
Koha per ndryshim!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb