Tekniku i “Gjelave”, Didier Deschamps, ka qenë prezentë përpara mediave në konferencën e zakonshme për shtyp, një ditë përpara debutimit ndaj skuadrës së Austrisë.
Për teknikun e Francës, në të tilla nivele, nuk ka më kundërshtar më të lehtë se një tjetër, pasi janë të gjitha skuadra të cilat mund të të vendosin në vështirësi.

“E kemi analizur Austrinë, ata kanë një ekip të forte. Duhet të luajmë më shumë vertikalisht, të luajmë me më shumë intesitet dhe të jemi më agresivë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: