Një episod i paprecedentë me protagonist ish-deputetin tashmë të pavarur të Spartanëve, Konstantinos Floros, ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në parlamentin grek, teksa ka goditur me grusht deputetin e Zgjidhjes Helenike, Vasilis Grammenos.

Sipas informacioneve të fundit, Vassilis Grammenos është dërguar në spital me frakturë në fytyrë, po i nënshtrohet analizave dhe pritet një njoftim i detajuar për shëndetin e tij. Sot në seancën plenare të Kuvendit është diskutuar kërkesa për heqjen e imunitetit të Kyriakos Velopulos pas një padie të babait të deputetit Floros për llogari anonime në twitter që e fyejnë atë.

Kur përfaqësuesi i Hellenic Solution, Chitas, deklaroi se është pro heqjes së imunitetit, megjithëse zoti Velopoulos nuk ka lidhje me padinë, Floros u hodh dhe tha se këtë do ta vendosë gjykata. Pas kësaj ndërhyrjeje, anëtarët e Zgjidhjes Helenike filluan të shajnë vulgarisht Konstantinos Floros. Informacionet thonë se Vassilis Grammenos i ka thënë deputetit të pavarur “Do të të q..ë nënën, do të të çoj në burg” dhe Konstantinos Floros i është përgjigjur “dil, më thuaj”. Të dy burrat u përballën, Konstantinos Floros kapi Vassilis Grammenos për jakë, e goditi me grusht dhe e hodhi përtokë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: