Detektivi i Amber Heard, Paul Baresi, pranon se ishte i befasuar nga mbështetja e publikut për Johnny Depp, pavarësisht akuzave të aktores kundër tij.

Në librin e tij, “Rregulluesi aksidental i Johnny Depp”, detektivi 74-vjeçar thotë se ai ishte punësuar nga Heard për të mbledhur prova për të provuar natyrën e dhunshme të Depp.

Ai tha se intervistoi 100 persona përpara gjyqit të Depp për shpifje kundër Heard, duke gjetur se shumica e mbështesnin aktorin.

Miqtë e Depp-it e përshkruan atë si një “zotëri” dhe dikë që “respekton dhe adhuron gratë”. Baresi, një ish-aktor i kthyer në detektiv, mori përsipër hetimin për Depp në korrik 2019 për gjykimet në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA.

Depp e humbi çështjen në Londër, por fitoi gjyqin në Virxhinia, me gjykatën që i dha atij 15 milionë dollarë. Baresi tha se ishte urdhëruar të gjente prova të abuzimit të dyshuar të Heard nga Depp. Megjithatë, dëshmitë që ai mblodhi pikturuan një pamje pozitive të Depp.

Regjisori Brad Furman i kundërshtoi akuzat, ndërsa bashkëpunëtorët e tjerë të Depp, përfshirë këngëtarin Chuck Weiss dhe gazetarin Seven McDonald, e mbështetën aktorin. “Unë nuk mendoj se mund t’ju ndihmoj. Johnny është një njeri i ëmbël. Unë kurrë nuk e kam parë atë të jetë i dhunshëm në fakt, është krejtësisht e kundërta. Ai është tipi që do të zvarritet nën një kanal për të shpëtuar një kotele nga mbytja, “tha gazetari.

Artisti i tatuazheve Jonathan Shaw gjithashtu mbrojti fuqishëm Depp, duke shprehur kundërshtimin e tij ndaj Heard. “Johnny është jashtëzakonisht i kontrolluar dhe mbinjerëzor, “tha ai.

Baresi përfundimisht e admiroi Depp-in dhe e ndjeu veten me betejat dhe sukseset e tij. Në librin e tij, ai kërkon të sigurojë një rrëfim të bazuar në karakterin e vërtetë të Depp.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: