Në Qarkun Dibër janë aktualisht 11 mësues janë të karantinuar si të infektuar ose kontakte të të infektuarve.
Bashkia Dibër 3, Bashkia Mat 4, Bashkia Klos 2 dhe Bashkia Bulqizë 2.

Të gjithë mësuesit janë zëvendësuar nga ZVA përkatëse.

Ndërkohë mësohet se i infektuar me Covid-19 është edhe Shefi i pavionit të Patologjisë në spitalin Rajonal Dibër, mjeku Ibrahim Kazija. Ai po mjekohet në shtëpi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: