Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas NBC News.

Sipas tyre Pence, i cili shërbeu si zëvendëspresident gajtë mandatit të Donald Trump do shpallë zyrtarisht fushatën e tij më 7 qershor në një fjalim në Iowa.

Ish-zëvendëspresidenti, një mbrojtës i fortë i prioriteteve të konservatorëve tradicionalë për çështjet sociale dhe ekonomike, do t’i bashkohet garës në një kohë kur shefi i tij i dikurshëm, ish-presidenti Donald Trump, pretendon një shumicë të votës republikane në sondazhet kombëtare.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb