Përballë detit të mrekullueshëm në ishullin e Vullkanit ata thanë ‘Po’. Diletta Leotta dhe Loris Karius u bënë burrë e grua pasditen e djeshme në Therasia Resort, të rrethuar nga dashuria e të afërmve dhe miqve, mes të cilëve edhe shumë VIP, si Chiara Ferragni, Elisabetta Canalis, Elodie, Michelle Hunziker me vajzën e saj Aurora, Eleonora Berlusconi, Luca Argentero me gruan e tij Cristina Marino dhe shume të tjerë.

Në ceremoninë fetare, e paraprirë nga një “parti e bardhë” luksoze, morën pjesë 160 të ftuar. Prezantuesja bukuroshe e Dazn, u shfaq me një fustan rreptësisht të bardhë të bërë për të nga Atelier Emè (i plotësuar me një vello mbi të cilën ishte qëndisi frazën “All I ever want”), u shoqërua në altar nga babai i saj, ndërsa futbollisti gjerman i New Castle e priste me nënën e tij.

Leotta, e lindur në Catania në vitin 1991, donte ta festonte këtë ditë në vendin e saj të lindjes.

Nusja eci nëpër korridor me melodinë e ‘All of me’, duke mbajtur një buqetë të vogël në duar.

Të sapomartuarit, dukshëm të prekur, temën e dasmës së tyre ia kanë kushtuar Aria-s së vogël, vajzës që do të mbushë një vjeç në gusht, duke shkruar frazën “Aria e dashurisë” në pajisjet për të ftuarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb