Këtu janë disa thënie motiuese për ju të mund të ndërmerrni veprime dhe të filloni:

Nuk mund të presësh rezultate të ndryshme nëse vazhdon të veprosh dhe të reagosh në të njëjtën mënyrë.

Tani për tani, dikush shumë më pak i kualifikuar se ju është duke jetuar ëndrrën tuaj … të gjitha sepse ata jo vetëm kanë folur për këtë … por kanë vepruar.

Ju kurrë nuk mund të dini se cilat rezultate vijnë nga veprimi juaj. Por nëse nuk bëni asgjë, nuk do të ketë rezultate.

Ju shikoni që shumë njerëz e dinë se çfarë duhet të bëjnë, por pak njerëz bëjnë atë që dinë. Njohja nuk mjafton! Duhet të veproni.

Edhe nëse bie, ju jeni ende duke ecur përpara.

Ju mund të vonoheni, por koha nuk do të zgjasë.

Rritja kërkon rrezik. Rreziku kërkon besim. Besimi kërkon veprim.

Një ëndërr e shkruar me një datë bëhet me një qëllim. Qëllimi i ndarë në hapa bëhet një plan. Një plan i mbështetur nga veprimi i bën ëndrrat tuaja të bëhen të vërteta.

Ndonjëherë, nëse doni të shihni një ndryshim për të mirë, ju duhet ti bëni gjërat personalisht.

I pavendosuri është dështim. Ju nuk mund të arrini sukses nëse nuk merrni masa. Është më mirë të mësosh nga gabimet sesa të mos bësh gjë dhe të garantosh dështimin.

Sa më gjatë të rrini pa ndërmarrë veprime, aq më shumë para do humbni.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: