Beteja e divorcit të Channing Tatum dhe Jenna Dewan po vazhdon të shkaktojë tension mes tyre, sipas një burimi të brendshëm. Ish-çifti njoftoi ndarjen e tyre gjashtë vjet më parë, por mbeten në mosmarrëveshje për një zgjidhje financiare mbi fitimet nga ekskluziviteti i aktorit 43-vjeçar, “Magic Mike”.

“Channing dhe Jenna të dy e dinin se do t’u duhej pak kohë për të zgjidhur divorcin e tyre, por asnjëri prej tyre nuk mendoi se do të zgjaste kaq shumë,” tha një burim për Us Weekly. Ata shtuan se gjyqi i çiftit ka shkaktuar tension të jashtëzakonshëm kohët e fundit. “Jenna do të luftojë për atë që i takon – një zgjidhje të drejtë me Ligjin e Shtetit të Kalifornisë. Channing nuk mendon se pretendimet e Jenna-s janë të drejta,” theksoi më tej burimi.

Ndërsa mundohen të ruhen për vajzën e tyre 10-vjeçare Everly, burimi tregoi se situata është “e çrregullt pas dyerve të mbyllura”. Informacioni i brendshëm vjen pasi një përfaqësues i Channing tha për PEOPLE se ai fajëson Jenna-n për “zvarritjen” e betejës së tyre ligjore dhe gjithashtu pretendoi se veprimet dhe fjalët e saj vazhdimisht “kundërshtojnë” njëra-tjetrën.

“Ajo thotë se dëshiron një zgjidhje të drejtë, por po injoron të gjithë punën pas ndarjes që Channing dhe partnerët e tij kanë bërë. Ajo vazhdon t’i bllokojë negociatat, por thotë se dëshiron ta zgjidhë këtë”, shprehet burimi i brendshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb