Një burrë i gjetur i vdekur në pyllin e Essex gjatë fundjavës është identifikuar si një DJ i shquar i radios.

Koray Alpergin, pronar i stacionit të Londrës Bizim FM, u gjet nga Policia e Essex pranë Loughton të shtunën pas raportimeve që një burrë dhe një grua ishin të zhdukur.

Tre burra u arrestuan në zonën e Kent me dyshimin për vrasje dhe mbeten në paraburgim. Mediat turke pretenduan se dyshja u rrëmbyen nga shtëpia e tyre.

Miqtë i bënë homazhe 43-vjeçarit, ndërsa Altan Akturk shkruan në rrjetet sociale: “Miqtë e mi të dashur nga Londra; Miku dhe kolegu im i dashur Koray dhe e dashura e tij, të njohur për publikun në Londër, fatkeqësisht janë zhdukur që nga e enjtja.”

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Një shok tjetër, me emrin Bay HIC në Facebook, shkruante: “Përshkrimi i vdekjes së mikut dhe kolegut tim, i dashur Koray, të cilin shoqëria në Londër e njeh shumë mirë, është një dhimbje dhe trishtim i madh
Ngushëllime dhe durim të gjithë atyre që e duan, veçanërisht familjes së tij. Allahu i mëshiroftë. Amin.”

Gazeta turke Hurriyet ishte e para që e emëroi Alpergin si personin e vrarë, ndërsa Ismail Karakas, nga Turkish Press, e përshkroi atë si “DJ i dashur i Radios së Londrës”.

Ai tha: “Shoqëria turke e Londrës është në zi! I shprehim ngushëllimet tona Tuncay Beykozlu, babait të ndjerë të Koray, dhe të dashurve të tij.

“Si gazetë ‘Turkish Press’, dëshirojmë që Zoti të ketë mëshirë për të ndjerin DJ Koray që na la në moshë të re. Ngushëllimet tona për familjen dhe të dashurit e tij.”

T-Vine shtoi: “Jemi të shkatërruar nga vdekja e parakohshme e DJ Koray “Bizim FM” Alpergin. Ai ishte një njeri brilant, i dashur botërisht, që solli gëzim për mijëra me shfaqjet e tij në radio. Ngushëllimet tona më të thella për familjen e Koray, miqtë dhe gjithë komunitetin.”

Shoqata e Policisë Turke i ka kërkuar komunitetit që të dalë me çdo informacion.
Në Twitter, ajo tha se po mbështeste njësinë Qendrore të Specializuar të Krimit të Policisë Met në hetim.

Të premten pasdite, oficerët e Policisë Metropolitane shkuan drejt një shtëpie në Enfield, në Londrën Veriore pas raportimeve të zhdukjes së një burri rreth të 40-tave dhe një gruaje rreth të 30-tave.

Oficerët po punonin për të gjetur çiftin përpara zbulimit të raportuar nga Policia e Essex.

Detektivët besojnë se njeriu i raportuar i zhdukur është njeriu i gjetur në Loughton. Një ekzaminim pas vdekjes dhe identifikimi i formularit do të bëhet në kohën e duhur.

Gruaja është lokalizuar dhe është e padëmtuar fizikisht. Policia po i ofron mbështetje specialistike asaj dhe familjes së të ndjerit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: