Familja mbretërore britanike mund të përjetojë më shumë drama në ditët në vijim pasi profecitë shekullore rreth tyre nga astrologu i famshëm francez Nostradamus sugjerojnë një kthesë të habitshme në monarkinë britanike.

Siç raportohet nga Daily Star, Mario Reading, një ekspert i Nostradamus, interpretoi se astrologu francez parashikoi që Mbreti Charles do të abdikonte nga froni për shkak të pakënaqësisë publike për divorcin e tij nga princesha e ndjerë Diana.

Pas abdikimit të tij, ose djali i tij më i vogël Princi Harry do të marrë fronin ose ‘fëmija i tij i jashtëligjshëm sekret’, Simon Dorante-Day, do të pretendojë fronin.

Leximi i interpretuar nga profecitë e astrologut në vitin 2005 shkruante se “një njeri që nuk pritet kurrë të bëhet mbret” merr fronin pas abdikimit të Charles.

“Princi Charles do të jetë në të 70-at kur të marrë fronin, por pakënaqësitë e mbledhura kundër tij nga një pjesë e caktuar e popullsisë britanike, pas divorcit të tij nga Diana, Princesha e Uellsit, vazhdojnë ende,” pohoi Reading.

Spekulimet janë të shumta se Harry ose Dorante-Day do të marrin fronin pasi që të dy “nuk pritet kurrë” të bëhen mbretër.

Duke reaguar ndaj teorisë, një përdorues i mediave sociale shkroi, sipas Daily Star:

“Gjëja e Nostradamusit është se “parashikimet” e tij ishin aq të paqarta dhe të hapura për interpretim sa mund t’u jepni atyre pothuajse çdo kuptim që dëshironi. Personalisht nuk jam i bindur. Ju mund t’i interpretoni shkrimet magjike të Nostradamusit në çdo mënyrë që zgjidhni! Ky është shkëlqimi i shkrimeve të këtij francezi të mrekullueshëm! Kini parasysh gjithashtu se ata që përpiqen të interpretojnë Nostradamusin nuk janë kurrë aq të zgjuar sa ishte ai!”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: