Ndërsa hetimi i trafikimit seksual ndaj Sean “Diddy” Combs vazhdon, tani djali më i vogël i muzikantit të famshëm po përballet me një padi ndaj tij.

Christian “King” Combs, 25 vjeç, u padit për sulm seksual ndaj Grace O’Marcaigh, një grua që punonte në një jaht që babai i tij kishte marrë me qira në verën e vitit 2022, sipas dokumenteve të gjykatës.

Padia, e paraqitur të enjten në Gjykatën e Lartë të Qarkut të Los Anxhelosit, akuzon gjithashtu ‘Mbretin’ për ngacmim seksual dhe shqetësim emocional.

Diddy akuzohet gjithashtu se ka ndihmuar dhe nxitur djalin e tij, i cili përmendet në padinë për përgjegjësinë, në qiradhënien e varkës.

O’Marcaigh pretendoi se udhëtimi ishte “shitur si një shëtitje e shëndetshme familjare”, por u kthye në një “ambient hedonist”.

Incidenti i supozuar ndodhi në fund të dhjetorit të atij viti, pak para se Diddy të organizonte një festë me jahte të mbushura me yje në natën e Vitit të Ri.

  • foto galeri

Sipas TMZ, O’Marcaigh pretendon se King u përpoq ta puthte dhe ta prekte ate.

Agjencia raportoi se O’Marcaigh gjithashtu ka regjistruar veten duke refuzuar ngacmimet e King në jaht dhe duke u përpjekur të largohej prej tij.

Mbreti më pas dyshohet se u përpoq të detyronte O’Marcaigh të kryente seks oral me të.

Ajo tregoi foto me mavijosje në dorë, të cilat ajo thotë se i mori gjatë përleshjes, duke e shtyrë dhe duke ikur.

Aaron Dyer, një avokat në ekipin mbrojtës të Diddy dhe King, iu përgjigj padisë në një deklaratë për Us Weekly.

“Ne nuk e kemi parë padinë e kësaj gruaje, por jam i sigurt që mund të presim të njëjtat gënjeshtra të fabrikuara që kemi pritur nga Tyrone Blackburn dhe klientët e tij, ashtu siç pamë në padinë e Rodney Jones – e cila ende nuk është bërë ”, tha Dyer.

“Tyrone Blackburn vetëm në fillim të kësaj jave u godit nga një gjykatës federal në Nju Jork për “modelin e tij të sjelljes”, i cili konsiston në “parashtrimin e pahijshëm të çështjeve në gjykatën federale për të tërhequr vëmendjen e medias, duke bërë akuza dhe presion ndaj të pandehurve për t’u zgjidhur shpejt ,” vazhdoi ai.

King dhe vëllai i tij Justin u arrestuan muajin e kaluar gjatë bastisjeve në shtëpitë e babait të tyre në Los Angeles dhe Miami dhe ata punësuan avokatin Jeffrey Lichtman, duke akuzuar hetuesit për “përdorim të tepruar të forcës” gjatë arrestimit në rezidencën Holmby Hills në Los Anxhelos.

King theu edhe heshtjen e tij në Snapchat pas arrestimit, duke shkruar: “Stop gënjeshtrave”.

Diddy ka qenë objekt i një numri në rritje të padive ndaj tij për ngacmim seksuale dhe sulme, më së fundi që kulmuan me hetimet e Sigurisë Kombëtare që bastisën shtëpitë e tij, ku u panë duke hequr kuti dhe çanta me prova.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb