Vetëdorëzimi i Klement Balilit, si dhe ku u krye? Si dhe sa kohë u negociua? Kush u bë negociator që “Eskobari i Ballkanit” të dorëzohej në polici? Ku qëndronte gjatë këtyre viteve i shpalluri në kërkim, kohë gjatë së cilës edhe vetë ambasada amerikane e kishte kryefjalën e qëndrimeve publike kur bëhej fjalë për krimin dhe drejtësinë? Pse dështoi policia shqiptare në të gjitha aksionet për arrestimin e Balilit? Sa i mbrojtur ishte Balili nga politika?

Për të gjitha këto pyetje dhe të tjera, do të merrni përgjigje në emisionin e sotëm “Dritare me Rudinën”, në ora 21:00 “Dorëzohet Eskobari shqiptar” me të ftuar zyrtarë të lartë të ministrisë së Brendshme, ish-zyrtarë policie, gazetarë dhe avokatë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb