Gazetari Basir Çollaku tha në studion e emisionit “Open” në News24 se në dosjen e SPAK janë edhe gjyqtarë e prokurorë, përveç atyre që janë pjesë e shtabeve elektorale të deputetëve të mazhorancës.

Çollaku tha se janë mbi 50 aparatura të tilla, që kanë si adresë godinën e Kryeministrisë, ndërsa shtoi se ndaj ka sfiduar publikisht Kryeministrin Edi Rama, ministra dhe zyrtarë të tjerë të lartë, që të thonë nëse kanë përdorur ose jo SKY ECC.

“Të jeni të bindur që do të dalin porositë e grupeve kriminale për të larguar nga sistemi prokurorë dhe gjyqtarë”, tha Çollaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: