Më 15 qershor, Shqipëria bën debutimin në “Euro2024”, në Dortmund sfidojmë Italinë. Kjo është ndeshje jetike jo vetëm për kuqezinjtë, por dhe për përfaqësuesen “azzurre”.

Edhe UEFA e ka vlerësuar maksimalisht këtë takim duke ia besuarit një arbitri të njohur si gjermani Felix Zwayer. Edhe pjesa tjetër e trupës gjykuese është e gjitha gjermane: Stefan Lupp dhe Marco Achmüller do të jetë asistentët e tij, ndërsa në dhomën e VAR do të jetë Bastian Dankert.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb