Florian Wirtz magjepsi botën e futbollit në sezonin e mrekullueshëm të Bayer Leverkusen. Emri i tij përfundoi në listën e objektivave të ekipeve më të mëdha evropiane, teksa për Radio Marca, drejtori i “Aspirinave”, Fernando Carro, foli për merkaton.

“Kurrë mos thuaj kurrë në tregun e transferimeve, por një gjë është e sigurt: nuk do ta lëmë kurrë Florianin të shkojë për të më pak se 150 milionë euro” – Tha Carro.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb