TIRANË

I shumëpërfoluri Dritan Dajti ka hedhur një tjetër hap për të vulosur përfundimisht vendimin e tij me 25 vite burg për vrasjen e 4 policëve.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se Dajti ka bërë kundër-rekurs ndaj Prokurorisë së Apelit. Ai pretendon të mos pranohet rekursi i prokurorisë në Gjykatën e Lartë që të dënohet me burg të përjetshëm.

Dajti u dënua përfundimisht 25 vite burg për vrasjen e 4 policëve dhe vendimi i gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda hapi një debat të madh dhe u bë shkak për nisjen e hetimeve mbi gjyqtarët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb