Ndërsa sulmoi Prokurorinë e Posaçme, Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta tha se partia që drejton kërkon një reformë në drejtësi që arreston Edi Ramën.

“Jemi për reformën në drejtësi që arreston Edi Ramën. Sepse Edi Ramën e ka paralajmëruar drejtori i prokurimeve me firmë dhe vilë që vendimet janë të paligjshme për 17 vendimet që futi në qeveri. Kurrë në qeverinë time nuk është miratuar ndonjë pr/ligj nëse ndonjë ministër kanë qenë kundër.

Të vetmet që janë shtyrë katër herë janë fasadat e fasadaxhiut sepse nuk dinte të bënte dhe kur nuk dinte të bënte letrat atëherë, mendoni ju se çfarë bën sot me këto kukullat që as nuk i llogarit fare”, shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb