Trajneri i njohur, Shpëtim Duro analizoi fitoren 1-0 të Spanjës ndaj Italisë, takim i Europianit, i cili u zhvillua mbrëmë.

“Është i papranueshëm ai dominim i Spanjës. Dihet që Spanja është skuadër superiore, por nuk e linte Italinë të dilte nga gjysmëfusha. Italia, me emra të mëdhenj, nuk u duk fare. Diçka e çuditshme.

Spanjollët ishin jashtëzakonisht superiorë, sidomos në mesin e fushës. Italia e vogël përballë Spanjës” – tha ai.

 

 

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb