Shqipëria do të përballet me Spanjën pas pak ditësh, në kuadër të Euro 2024. Kristi Sejatllari, i dërguari i Neës 24 në Gjermani, foli për tema të ndryshme, në një lidhje lidhje me “Euro 24”, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa.

“Gjatë gjithë ditës në Dortmund ka rënë shi. Mund të them se as shiu nuk i ndal tifozët, të cilët kanë bërë foto me lojtarët dhe kanë marrë autografe.

Ekipi zbriti në orën 11.00 në fushë, grupi ishte i plotë. Rei Manaj kishte mbingarkesë, Asllani shfaqi një problem te pjesa e meniskut. Pjesa tjetër e mbylli me sukses stërvitjen. Trajneri zhvilloi edhe një video-analizë pas ndeshjes së Spanjës.

Daku dhe koret ndaj maqedonasve dhe serbëve? UEFA vështirë se mund të falë në këto raste.

  

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb