Të tjera dalin në dritë në lidhje me tritolin në banesën e policit në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2:00 të mëngjesit të sotëm. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për BalkanWeb se efektivi ka qenë i vetëm në banesë në momentin kur është vendosur sasia e tritolit.

Dy persona dyshohet se kanë ardhur në këmbë të maskuar dhe kanë vendosur lëndën eksplozive dhe me pas janë larguar. Ne banesën ku ndodhi ngjarja nuk ka kamera sigurie ndërsa policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë ne kryqëzime të ndryshme për të arritur në identifikimin e autorëve dhe me pas kapjen e tyre. Ndërkohë, deri me tani nuk ka asnjë person të shoqëruar.

Efektivi Serra punon prej afro 3 vitesh në policinë Vendore të Shkodrës duke shërbyer si patrullë. Pas ngjarjes, polici Serra ka deklaruar se nuk e ka idenë se perse është vendosur sasia e tritolit në banesën dhe makinën e tij. Serra është shprehur se nuk ka patur konflikte me persona të ndryshëm apo ndonjë kërcenim të mëparshëm. Efektivi i policisë tha se nuk e ka idenë se kush mund të jenë autorët e vendosjes së tritolit, ndërsa ka kërkuar zbardhjen e plote të ngjarjes. Ndërkohë policia dyshon se tritolit ndaj kolegut të tyre mund të jetë për shkak të detyrës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: