Kryetari i PBDNJ Vangjel Dule dhe deputeti i LSI Vangjel Tavo takohen me kryeministrin grek Aleksis Cipras. Takimi u krye gjatë vizitës së Cipras në zonën e Epirit.

Në fjalimin e mbajtur në mbyllje të vizitës për fushatën elektorale në Janinë, në sallë ndodheshin dhe dy politikanët minoritarë. Media greke bën të ditur se gjatë takimit është diskutuar për zhvillimet në Shqipëri, ecurinë e vendit drejt BE-së si dhe çështje të minoritetit grek në Shqipëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb