Ylli i Llapit, Valmir Veliu, do të transferohet në Turqi, pas një sezoni të mirë që pati me klubin nga Podujeva.

Sipas burimeve të Klankosova.tv, transferi i Veliut do të kushtoj 160 mijë euro, që do ta bënte atë si futbollistin si ndër më të shtrenjtit

Ndërsa, siç merr vesh Klankosova.tv, Veliu tashmë është përshëndetur me shokët e skuadrës së Llapit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb