27-vjeçari shqiptar, Ymer Haxhiaj, i akuzuar për ndërprerjen me dhunë të shtatzënisë së të dashurës së tij 19-vjeçare në Zakynthos të Greqisë, është liruar me kusht.

I riu shqiptar ka shkuar në Gjykatë paraditen e së hënës (26/02) dhe me vendim të përbashkët me prokurorin është liruar me kushte shtrënguese, garanci 2000 euro, ndalim daljeje jashtë vendit, paraqitje në komisariat dhe kushte kufizuese ndalim afrimi me 19-vjeçaren.

Ky vendim ka sjellë reagime të forta nga familjarët e vajzës së re, të cilët kanë deklaruar se po tentohet që të mbyllet çështja pa marrë dënimin që meriton.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb