Në shtëpinë e Tottenham mbetet e hapur çështja “Conte”. Lojtarët vijojnë të ushtrojnë presion mbi drejtuesit e klubit, kërkojnë sa më shpejt shkarkimin e trajnerit. Në fakt, në këtë pikë nuk ka më kthim pas, është thjesht çështje orësh që italiani të largohet nga Londra.

Mediat angleze insistojnë se mes tij dhe klubit divorci është i pashmangshëm, madje klubi ka shkuar deri aty sa do t’i ofrojnë 5 milionë euro dëmshpërblim për prishje të kontratës përpara kohe.

Conte
Conte

Kujtojmë që Conte ka një kontratë me Tottenham deri në përfundim të këtij sezoni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: