Katër persona humbën jetën dhe më shumë se njëzet e pesë të tjerë u plagosën pas një shembjeje ndërtese në resortin popullor të pushimeve Playa de Palma të enjten në mbrëmje.

Dëshmitarët okularë thanë se tarraca e sipërme e një restoranti të njohur, Medusa Beach Club në C. Cartago, ishte shembur.

Shërbimet e urgjencës u thirrën menjëherë pas orës 20:00 në ndërtesën dykatëshe. Spekulimet fillestare, të përjashtuara më vonë, ishin se një tavan i rremë kishte rënë brenda. Shkaku i shembjes nuk dihet aktualisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb