Me rreth 90% te votave Prof.dr. Elvira Fetahu zgjidhet rektorja e re e Universitetit Aleksandër Xhuvani ne Elbasan.

Fetahu deri tani mbante postin e zv rektores ndërsa për dy mandate postin e Rektorit e mbajti Prof. Dr Skender Topi.Ndērkohë shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Dekan i Fakultetit Ekonomik, z. Shpëtim ÇERRI me 71.19 % të votave (sipas formulës)

Shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Dekan i Fakultetit të Shkencave të Natyrës “, znj. Bederiana SHYTI me 70 % të votave (sipas formulës)

Shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Dekan i Fakultetit të Shkencave të Edukimit, znj. Elisabeta OSMANAJ me 80.1 % të votave (sipas formulës)

Shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Dekan i Fakultetit të Shkencave Mjekësore Teknike “, znj. Brunilda ELEZI me 95.94 % të votave (sipas formulës)

Shpallet fitues për postin e autoritetit drejtues Dekan i Fakultetit të Shkencave Humane, z. Ardian LAMI me 52.93 % të votave (sipas formulës)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: