Tetë shqiptarë të arrestuar për prodhim dhe trafikim të lëndëve narkotike në Uells.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e Uellsit, tetë shqiptarët prodhuan 2.5 milionë paund kanabis në një periudhë 3-vjeçare.

Të dënuarit janë:

Oltian Salla, 34 vjeç, nga Warstone Lane, Birmingham – katër vjet.

Shpëtim Kapo, 24 vjeç, nga Toën Fields, Doncaster –   tre vjet e tetë muaj.

Aranit Kapo, 22 vjeç, nga Manor Oak Gardens, Sheffield – tre vjet e katër muaj.

Ardit Lici, 27 vjeç, nga Oëler Lane, Sheffield – nëntë muaj.

Edison Cela, 28 vjeç, nga Oëler Lane, Sheffield – nëntë muaj.

Ronaldo Hazizi, 25 vjeç, nga Catherine Avenue, Doncaster – gjashtë muaj.

Besim Kalemi, 23 vjeç, nga Ëincobank Avenue, Sheffield – gjashtë muaj.

Hasan Hajdari, 20 vjeç, nga Queen Street, Rhyl – katër muaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: