Një sherr mes dy vëllezërve ka ndodhur në Bulqizë. Nga një konflikt i çastit është arrestuar 29-vjeçari Bekim Duriçi, banues në Bulqizë i cili ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait.

Njoftimi i policisë:
Bulqizë/U konfliktua dhe dhunoi vëllanë e tij, ndërhyrja në kohë e Policisë parandaloi përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.
Policia kapi dhe vuri në pranga 29-vjeçarin. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, pas marrjes së njoftimit se në lagjen “Gjeologu”, po konfliktoheshin dy vëllezër, kanë reaguar menjëherë duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.
Si rezultat, shërbimet e Policisë kapën dhe arrestuan në flagrancë shtetasin B.D., 29 vjeç, banues në Bulqizë.
Ky shtetas, për motive të dobëta ishte grindur dhe kishte dhunuar fizikisht vëllain e tij. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: