Spanja u kualifikua për në fazën tjetër të Europianit, pas suksesit 1-0 ndaj Italisë. Iberikët kryesojnë grupin me pikët e plota dhe në përballjen e fundit gjejnë Shqipërinë, që është ende në garë. Mesfushori spanjoll, Pedri ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku shprehet mjaft i lumtur.

“Jemi në 1/16-tat. Ëndrra vazhdon, shkojmë Spanjë”- shkruan ai.

 

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb