Kristi Sejatllari, i dërguari i News 24 në Gjermani, foli për atmosferën në Dusseldorf, në prag të sfidës me Spanjën. Ai u shpreh se tifozët që do të jenë në shkallët e stadiumit pritet të jenë të shumtë, duke “ngjyrosur”  kështu  kuq e zi stadiumin “Merkur Spiel-Arena”.

“Prej orës 18.00 u sinjalizua hapja e portave për në stadium. Kudo kam parë vetëm tifozë shqiptar. Sot në Dusseldorf mund të arrijë në 40 mijë tifozë shqiptarë. Mbështetësit gjatë ditës kanë kërcyer, kënduar e dëfryer.

Pas pak del formacioni zyrtar. Ato ndryshime që priten, me gjasë do të jenë. Ndaj Kroacisë e pamë që formacioni u vendos në fund. 3 ndryshimet që kemi thënë, Balliu, Broja e Ismajli” – tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: