Roma po përgatitet për sezonin e ri. Pritshmëritë për skuadrën pas fitores së Conference League janë rritur ndjeshëm.Sipas asaj që shkruajnë mediet italiane, numri i abonimeve të shitura deri më tani për edicioni ne ri kap shifrën e 34,500 të tilla-ve. Ky është një rekord më vete, pasi klubi kryeqytetas nuk shihte këtë entuziazëm prej vitit 2004.

Jy
Jy

Natyrisht, një efekt të madh e ka dhënë edhe trajneri Mourinho. Në vitin e parë në pankinë nuk u arrit suksesi në kampionat, por me siguri në atë që po vjen, do tentohet rikthimi në Champions League. Roma e mbylli sezonin në vendin e gjashtë me 63 pikë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb