Një nga armë më të fuqishme që presidenti rus VBladimir Putin përdor brenda Rusisë, është propagandë, për të cilën shfrytëzon mediat.

Agjencia e lajmeve Nexta ka publikuar një video të televizionit rus NTV, ku prezantuesi gëzohet për plagosjen e civilëve ukrainas,

Në pamje shfaqen civilët e gjakosur ndërsa prezantuesi në programin “Mesto Vstrechi” shfaqet i kënaqur dhe thotë se Më në fund erdhi dita që Rusia të mposhtë reagimin në Kiev.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb